Wykończ dach ze struktonitem

Struktonit to płytka elewacyjna z pomocą której doskonale wykończysz dach, np. z blachodachówki. Występuje w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu wpasuje się w zadaszenie o różnym odcieniu. Perfekcyjnie wykańcza poszycie i nadaje mu design. Nowoczesny sposób produkcji struktonitu sprawia, że dach z tym elementem wygląda nietuzinkowo.

Kiedy przyda się struktonit?

Budynki historyczne i zabytkowe oraz domy o starym typie więźby wymagają specjalnych środków ostrożności w czasie renowacji i montażu poszycia dachowego. Nie zawsze można wyeliminować wszystkie, wystające poza konstrukcję, elementy krokwi. Może też okazać się, że niemożliwym będzie położenie cięższego pokrycia. W takiej sytuacji blachodachówka w połączeniu z wykończeniem za pomocą struktonitu, sprawdzi się idealnie. Materiał z blachy jest lekki więc nada się na starsze i lekko podniszczone więźby dachowe. Przykładowo, w przypadku budynków zabytkowych wykorzystuje się blachodachówkę karpiówkę, a pod nią instaluje się struktonit, by elegancko wykończyć zadaszenie i dodać mu charakter.

Struktonit a rodzaj materiału na dach

Jeśli chcemy, by na naszym dachu pojawiła się blachodachówka, struktonit okazuje się być niezbędnym elementem wykończeniowym. Jednak w sytuacji, gdy budujemy dom od podstaw i więźba będzie mocna, myślimy, że możemy z niego zrezygnować. Nic bardziej mylnego. To właśnie z pomocą tego akcesorium, jesteśmy w stanie wykrzesać z budynku jego styl i design. Struktonit świetnie podkreśla rodzaj zadaszenia. W połączeniu z wiatrownicą modułową i śniegołapami, stworzymy idealny zadaszenie w wybranym przez siebie stylu i kolorze.

Poszycie dachowe w dobrej cenie

Jak wiadomo, budowa domu i dachu to ogromna inwestycja. Dlatego szukamy ekonomicznych rozwiązań, pozwalających zaoszczędzić na inwestycji, ale nie kosztem jakości. W takiej sytuacji blachodachówka odpowie na nasze potrzeby pod względem ceny i trwałości wykonania. Z kolei nieco tańsza blacha trapezowa, nada się na dach, gdy nasz budżet jest naprawdę mocno ograniczony. Widać więc, że materiał jakim jest blacha znajdzie swoje zastosowanie nawet w przypadku wnoszenia dachu.

Dodaj komentarz