Aby nauka była efektywna…

boy-286241_960_720Dobrze wiemy, że zajęcia w szkole czasem nie wystarczą, by nasze dziecko mogło opanować cały materiał. Nie każde dziecko potrafi przyswoić całą wiedzę na podstawie tego, co tłumaczy nauczyciel. Czasem potrzeba mu dodatkowych ćwiczeń, powtórki materiału i dokładniejszego wytłumaczenia. Nie każdy sposób nauki jest efektywny, zwłaszcza, jeśli nasza pociecha jest np. wzrokowcem. Co nam wówczas pozostaje? Platforma edukacyjna squla.pl!

 

Dlaczego squla.pl to efektywny sposób nauki?

Jak wiadomo, aby dziecko szybciej przyswajało wiedzę, potrzebne są zróżnicowane formy nauki. Nie wystarczy jedynie książkowa teoria, żeby nasze dziecko mogło opanować materiał i zapamiętało to, co przekazuje mu nauczyciel. Ciekawe ćwiczenia, gry i quizy to idealny sposób na to, by dziecko kojarzyło zajęcia z czymś przyjemnym. Taka jest właśnie platforma squla.pl (https://www.squla.pl/), czyli portal, na którym znajdziecie wiele gier, zabaw czy misji, przez które Wasze dziecko będzie musiało przejść. Dostępne tutaj gry dotyczą wszystkich przedmiotów z zakresu szkoły podstawowej oraz nauczania przedszkolnego. Jest to więc świetny sposób, aby nasze dziecko polubiło naukę i zainteresowało się zdobywaną wiedzą.

Dlaczego gry mogą być świetnym sposobem na powtórzenie i zapamiętanie materiału? Można z pewnością powiedzieć, że zabawa to nieodłączna część w życiu dziecka, która jest niemal niezbędna do jego prawidłowego rozwoju. To niezwykle istotne, żeby dało połączyć się i zabawę i naukę. Każdy z nas wie, że skupienie uwagi dziecka na nauce to rzecz niebywale trudna. Dzieci tryskają energią, dlatego czasami jest duży problem, żeby usiedziały w miejscu i choć na 5 minut skupiły się na zadaniach. Możemy jednak to zmienić, serwując im wiedzę w bardzo przystępnej i ciekawej dla nich formie. Wzbogacenie programu nauczania o ciekawe gry i quizy w znaczny sposób zwiększa zaangażowanie dziecka i przynosi dużo lepsze efekty. Znajdujące się na naszym portalu zabawy w postaci quizów, kolorowanek czy dopasowanek ćwiczą pamięć dziecka, rozwijają jego spostrzegawczość, uczą logicznego myślenia i ułatwiają zapamiętywanie informacji.

Co bardzo ważne, wszystkie ćwiczenia znajdujące się na platformie, zostały opracowane przez nauczycieli oraz autorów podręczników. Mamy pewność, że cały zawarty tam materiał jest zgodny z podstawą programową wymaganą przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wszystkie ćwiczenia mają różny poziom trudności i dostosowane są do poszczególnych klas.

W jaki sposób możemy mieć dostęp do squla.pl?

Do squla.pl możemy mieć dostęp jako uczeń, nauczyciel lub rodzic. Konto dla szkół jest darmowe, wystarczy wpisać swoje dane oraz adres szkoły. Konto indywidualne dla uczniów jest płatne. Możemy wykupić abonament na miesiąc, pół roku albo rok. Wraz z kontem ucznia możemy automatycznie założyć konto rodzicielskie. Z jego poziomu będziemy mogli sprawdzać, na jakim etapie jest nasze dziecko. Squla.pl wysyła nam cotygodniowe raporty, z których dowiadujemy się, jakie postępy w nauce robi nasza pociecha. Z raportu dowiemy się, ile czasu nasze dziecko spędza na portalu, jakie ćwiczenia robi oraz z czym sobie jeszcze nie daje rady.

Dodaj komentarz