Anna Cieślak jako Ellie w The Last of Us

The Last Of Us_3D_PLSony Computer Entertainment ma przyjemność poinformować, że Anna Cieślak -aktorka filmowa i teatralna – użyczyła głosu Ellie, młodej, odważnej bohaterce The Last of Us – najnowszej gry studia Naughty Dog.

Anna Cieślak to kolejna ujawniona gwiazda w tym miesiącu. Ania dubbingując postać Ellie dołączyła do grona artystów, którzy wzięli udział w projekcie Lokalizacje 2.0., wprowadzonym w 2009 roku przez Sony Computer Entertainment Polska.

Utalentowana aktorka filmowa i telewizyjna, Anna Cieślak, użyczyła głosu Ellie, głównej bohaterce The Last of Us. Gra ukazuje świat po epidemii, która odmieniła jego oblicze. Ludzkość została zdziesiątkowana, a ci, którzy ocaleli, walczą o żywność, broń i wszystko, co przedstawia jakąkolwiek wartość. Jeden z ocalałych Joel, zostaje wynajęty, by wydostać 14-letnią Ellie z rządzonej twardą ręką zmilitaryzowanej strefy ochronnej. Proste zlecenie szybko przeradza się w przygodę, która na zawsze  odmieni bohaterów.  

„Ellie jest młoda, bardzo odważna, pewna siebie (…) i nad wyraz dojrzała jak na swój wiek. To jest dla mnie bardzo trudne zadanie bo to jest kilkunastoletnia dziewczynka (…) i trzeba oddać jej poziom odczuwania i emocje.” – komentuje Ania Cieślak.

Esencję gry stanowi emocjonalna więź kształtująca się pomiędzy parą bohaterów. The Last of Us to historia o lojalności i odkupieniu. Dwójka bohaterów, przemierzając postapokaliptyczną Amerykę, napotyka grupy ocalałych, które wypracowały własne metody radzenia sobie z zainfekowanymi, niedostatkiem zapasów i zagrożeniem ze strony innych ocalałych. Aby przeżyć w nowej rzeczywistości, Joel i Ellie muszą obdarzyć się zaufaniem oraz nauczyć się współpracować.
Ania Cieślak opowiada o relacji między dwoma głównymi bohaterami:

„Moja bohaterka jest partnerką Joela w tej przygodzie (…). Z jednej strony jest nim zafascynowana, a z drugiej strony często mu się stawia, buntuje i zdarza się że ma rację. To jest bardzo faja relacja, bo wymaga wzajemnej czujności, ale także zaufania.”

Sony Computer Entertainment Polska zapraszając do współpracy Annę Cieślak, kontynuuje projekt Lokalizacje 2.0, którego celem jest zapewnienie polskim użytkownikom najwyższej jakości korzystania z gier oraz usług PlayStation w języku polskim. Kwiecień 2013 został ogłoszony miesiącem z gwiazdami PlayStation, co oznacza, że w każdą środę miesiąca przedstawiony zostaje nowy bohater, który użycza swojego głosu postaci z nadchodzących produkcji na PlayStation 3. Już w kolejne środy, kolejne ogłoszenia.

Premiera gry The Last of Us –  już 14 czerwca 2013!

Dodaj komentarz