Czym kierować się przy wyborze firmy, u której chcemy zakupić domenę?

keyboard-141297_1280Słowo domena internetowa to nic innego jak, element adresu internetowego, dzięki któremu zostajemy przekierowani na żądaną stronę. Składa się ona z dwóch części. Pierwszej – nazwy głównej i drugiej, którym jest rozszerzenie. W największym uproszczeniu możemy je podzielić na: narodowe, funkcjonalne , globalne oraz regionalne.

Jak się w tym wszystkim nie pogubić? Najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, w których sprzedawcy krok po kroku wyjaśnią lub zaproponują zakup domeny odpowiedniej do charakteru wykonywanej działalności.

Na polskim rynku istnieje wiele firm, które oferują podobne usługi. Jednak najlepiej postawić na specjalistów, którzy nigdy nie zostawią swojego klienta z niewyjaśnionym do końca pytaniem, a także w swej ofercie posiadają tani hosting.

Chcąc zakupić odpowiednią dla siebie domenę należy zapoznać się z firmami zarówno lokalnymi jak i ogólnokrajowymi. Należy przeczytać w szczegółowy sposób  warunki umowy oraz zwrócić uwagę na promocje, żeby nie okazały się „koniem trojańskim”. Bardzo częstą praktyką jest propozycja użytkowania domeny w pierwszym roku za przysłowiową złotówkę, natomiast kolejne lata mogą kosztować nas nawet kilkaset złotych w skali jednego roku. Prowadzący własną działalność gospodarczą nie mogą sobie pozwolić na awaryjne działanie stron oraz poczty e-mail. Dlatego dokonując swojego wyboru powinni się także zapoznać z opinią krążącą w internecie na temat danego sprzedawcy.

Ważną rolę przy wyborze firmy odgrywa uczciwość pracowników względem klienta, tani hosting oraz bezpłatne wsparcie techniczne. Jest to bardzo istotne np. podczas przenoszenia domeny.

Dodaj komentarz