Dlaczego lepiej korzystać z betonu towarowego niż ze zwykłego?

Mimo znaczącego rozwoju technologii, niektóre materiały pozostają niezastąpione. Z pewnością należy do nich zaliczyć beton, bez którego nie wyobrażamy sobie żadnej budowy. Wykorzystujemy go jako wylewkę na podjazdach czy w garażach, tworzymy z niego fundamenty i inne elementy konstrukcyjne budynku. Nic więc dziwnego, że chcemy, by był w jak najlepszej jakości. Z tego względu zdecydowanie lepszym wyborem jest beton towarowy. Dlaczego?

Czym beton towarowy różni się od zwykłego?

Kilkanaście lat temu standardowe było wytwarzanie betonu w niewielkich betoniarkach na terenie budowy. Dziś nadal stosuje się tę metodę, jednak zdecydowanie rzadziej. Właśnie w ten sposób powstaje beton zwykły – jest mieszany na bieżąco, w stosunkowo niedużych porcjach, a odpowiedzialni za to robotnicy muszą samodzielnie odmierzać proporcje. Jako kruszywo najczęściej wykorzystuje się piasek lub żwir.

Beton towarowy zaś powstaje w betoniarni, gdzie cały proces produkcji jest zautomatyzowany. Oznacza to, że można wytworzyć bardzo duże ilości mieszanki o identycznych proporcjach. Następnie betoniarnia, taka jak http://wlodar.com.pl/, na życzenie klienta transportuje materiał w wybrane miejsce, najczęściej przy pomocy betonowozów. Elementem betonu towarowego, oprócz kruszywa czy cementu, bardzo często są także dodatki uszlachetniające.

Beton towarowy czy zwykły – co wybrać?

Już po samym sposobie produkcji można jasno określić, że beton towarowy jest zdecydowanie lepszą i bezpieczniejszą inwestycją, ponieważ jego wytwarzaniem zajmuje się zaufana betoniarnia. Tak przygotowywany beton Wieluń powstaje zgodnie z wszystkimi normami; mamy gwarancję, że każda porcja mieszanki posiada dokładnie takie same proporcje. Jednocześnie zyskujemy pewność co do wytrzymałości materiału. 

Produkcja betonu zwykłego jest natomiast dużo bardziej czasochłonna. Betoniarki nie mieszczą zbyt wiele mieszanki, dlatego konieczne jest regularne powtarzanie wszystkich czynności. Jednocześnie za każdym razem proporcje mogą być nieco zmienione, co później znacząco przekłada się na trwałość betonu.