GoTa od ZTE – cyfrowy standard trunkingowy

ZTE, globalny producent i dostawca rozwiązań dla firm telekomunikacyjnych, przedstawia GoTa – cyfrową, otwartą architekturę o globalnym zasięgu. Nowy standard sieciowy został zaaprobowany przez International Telecommunications Union, co stanowi kolejny ważny krok na drodze do rozwoju standardów telekomunikacyjnych przez chińskie firmy.

GoTa, czyli cyfrowy standard trunkingowy nowej generacji, to wspólne przedsięwzięcie firmy ZTE Corporation oraz państwowych departamentów badawczych w Chinach. Działanie w otwartej, cyfrowej architekturze GoTa opiera się na schemacie połączenia M2M (machine to machine). Standard przygotowany został w oparciu o sieć 3G, ale może być łatwo dostosowany do rozwiązań sieciowych nowej generacji. GoTa zapewnia przydatny pakiet bezprzewodowych usług mobilnych, takich jak usługi głosowe oraz szerokopasmowa transmisja danych. Cechami architektury opartej o GoTa są – bezpieczeństwo danych osiągnięte dzięki szyfrowaniu end-to-end oraz możliwość ustawienia i zarządzania priorytetami ruchu w sieci.

GoTa znajduje zastosowanie jako element systemu bezpieczeństwa narodowego, w pożarnictwie, logistyce, transporcie oraz podczas dużych wydarzeń sportowych, takich jak Igrzyska Olimpijskie. Obecnie GoTa zaimplementowano w 40 krajach, takich jak Rosja, Norwegia, Polska, Czechy, Ghana i Maroko, w ponad stu różnorodnych gałęziach przemysłu. W Polsce architekturę GoTa od ZTE wykorzystuje na przykład infrastruktura operatora sieci Plus.

Dodaj komentarz