Gra Contre Jour dla użytkowników IE 10

Wielokrotnie nagradzana i uwielbiana przez graczy za pomysł, grafikę i fantastyczną muzykę gra Contre Jour została udostępniona przez Microsoft  w odświeżonej wersji zaprojektowanej w HTML 5 pod kątem przeglądarki Internet Explorer 10 i interfejsu typu multi-touch.

Teraz Contre Jour dostępna jest w sieci za darmo pod adresem http://www.contrejour.ie/. Na użytkowników IE10 czeka 30 bezpłatnych poziomów, z których 10 opracowanych specjalnie na potrzeby tej przeglądarki oferuje wyjątkowe wrażenia w czasie gry. Film prezentujący grę:

Countre Jour to niezwykła zarówno pod względem samego pomysłu jak i klimatu budowanego poprzez grafikę i muzykę gra. Główny bohater Petit, który nosi imię na cześć „Małego Księcia”, porusza się w tajemniczym świecie pełnym światłocieni. Zadaniem gracza jest odpowiednie sterowanie otoczeniem bohatera w celu doprowadzenia go do róży, którą ma ocalić. Gra obsługuje zarówno sterowanie dotykiem jak i myszką.

„Wersja gry Countre Jour, którą dziś udostępniamy użytkownikom, jest wyjątkowa i dostarcza użytkownikom nowoczesnych przeglądarek, takich jak Internet Explorer 10, całą gamę nowych wrażeń. Zyskują oni dostęp do 10 zoptymalizowanych na ich potrzeby poziomów pozwalających w pełni wykorzystać zalety interfejsu dotykowego!” powiedział Piotr Kaniowski
z Microsoft.

Udostępniona dziś przez Microsoft gra oferuje 30 darmowych poziomów, z których 10 ostatnich dostępnych jest wyłącznie dla użytkowników przeglądarek obsługujących interfejs dotykowy.

Dodaj komentarz