Guillaume de Fondaumiere gosciem specjalnym na Festiwalu Digital Dragons

PS_Sony Computer Entertainment Polska ma przyjemność poinformować, że gościem specjalnym tegorocznej edycji Festiwalu Digital Dragons będzie Guillaume de Fondaumiere, co-CEO w firmie Quantic Dream.

Francuz poprowadzi wykład otwierający podczas pierwszego dnia imprezy. Guillaume de Fondaumiereto Co-CEO i producent wykonawczy w Quantic Dream.W 1993 roku, w wieku 21 latwspółtworzył ARXELTRIBE. Studio graficznez siedzibą w Paryżu, Mediolanie i Lublanie, szybkostało się jednym zczołowych w branży reklamowej europejskichstudiów specjalizujących się w efektach specjalnych.

GDF_photo

W 1996 roku ArxelTribezwraca się w kierunkugier, a w 2000 r.zaczyna wydawać gry wideo. Guillaume pełni funkcję PrezydentaCEOArxelTribe, jestproducentem wykonawczymwszystkich tytułów, prowadząc jednocześniestrukturęwydawniczą.W 2001 rokuArxelTribe zostaje sprzedany włoskiemu dystrybutorowi CTOSpa.

W 2013 roku Guillaumedołącza do Quantic Dream DavidaCage’a. Jako Co-CEO firmy nadzoruje wszystkie sprawy biznesowe oraz sprawy organizacyjne w studiu. Jest producentem wykonawczym Fahrenheit/Indigo Prophecy(2005)oraz dwóch ekskluzywnych tytułów wydawanych na PlayStation3opracowanychwe współpracy z Sony Computer Entertainment: hitu z 2010 roku – Heavy Rain oraz mającego swą premierę jesienią 2013 roku Beyond:Dwie Dusze, z EllenPage i Willemem Dafoew rolach głównych.

Ponadto Guillaume jest prezesem Europejskiej Federacji Twórców Gier (EGDF). Pełniąc tę funkcję przekonałUnię Europejską o kulturalnych wartościach gier wideo i skutecznie lobbował francuski rząd, by wprowadzić ulgi podatkowe dlaprodukcjigier wideo.

Od stycznia2012 roku, jest członkiem zarządu Szwajcarskiej Fundacji dla KulturyPro-Helvetia. W 2008 roku Guillaume otrzymał Order Zasługi tytuł szlachecki we Francji.

Podczas Festiwalu Guillaume opowie o drodze jaką przebyło Quantic Dream od wydania swojego pierwszego tytułu „Omikon”, aż po dzisiaj, a także przedstawi wizję opowiadania historii, tworzenia wiarygodnych postaci i budowania u graczy emocji. Guillaume poruszy także temat nadchodzącej premiery Beyond: Dwie Dusze.
Guillaume de Fondaumiere będzie także udzielał wywiadów*.
Europejski Festiwal Gier Digital Dragons to biznesowa impreza w Polsce, organizowana przez Krakowski Park Technologiczny, skierowana do przedstawicieli sektora cyfrowej rozrywki. Digital Dragons co roku skupia najważniejszych producentów i wydawców gier z Polski i Europy. Głównym organizatorem Festiwalu jest Krakowski Park Technologiczny, który we współpracy z mediami branżowymi, społecznością gamedevową oraz środowiskiem akademickim stworzył imprezę bezprecedensową na polskim gruncie. Na bazie tej współpracy powstała Rada Programowa, która co roku wskazuje kierunek oraz zakres merytoryczny każdej edycji Festiwalu.
Festiwal odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2013 roku na terenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki oraz Arteteki w Krakowie.

Dodaj komentarz