Imagine Cup – z kobietami i dla kobiet – Microsoft ogłasza nowe kategorie w konkursie Imagine Cup

Imagine Cup – największy technologiczny konkurs dla studentów na świecie, ma w tegorocznej edycji dwie nowe konkurencje. Młodzi innowatorzy będą mogli zawalczyć o nagrody w kategoriach Women’s Empowerment Award oraz Women’s Athletic App Challenge. Microsoft chce w ten sposób wspierać kobiety na całym świecie, również w Polsce.

KategoriaWomen’s Empowerment Awardzostała utworzona w wyniku partnerstwa z Jednostką Narodów Zjednoczonych ds. Równości Płci– UN Women. W tej kategorii zostanąnagrodzone dwa studenckie zespoły (męskie, damskie lub mieszane), które stworzą projekty w najlepszysposób poruszające problemy kobiet na całym świecie, takie jak nierówności płacowe, dostęp do technologii i innych zasobów, przemoc na tle płciowym, udział w życiu politycznym, itp. Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody w wysokości 12 000 USD i 8000 USD.

Druga konkurencja,Women’s Athletic App Challengezostała stworzona we współpracy z drużyną damskiej ligi koszykówki Seattle Storm, w celu inspirowania młodych, przedsiębiorczych kobiet – programistek i innowatorek, do tworzenia programów związanych ze sportem, zdrowiem i dbaniem o kondycję fizyczną. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 USD, a także możliwość spotkania się z drużyną Seattle Storm i obejrzenia meczu drużyny na jej boisku w Seattle.

Uczestnictwo kobiet w Imagine Cup stale rośnie. W ubiegłym roku prawie 20 procent studentów w Światowych Finałachkonkursu stanowiły kobiety. Również drużyny z Polski z udziałem kobiet mają na swoim koncie liczne sukcesy. W ubiegłym roku zespół damsko-męski ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawiezwyciężył krajowe finały konkursu ImagineCup w kategorii Projektowanie Oprogramowania, a także reprezentował Polskę na finałach światowych w Sydney. W edycji Imagine Cup 2011poznański zespół Cellardoor przygotował interaktywną powieść o nazwie „The Book of Elm”, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii Projektowanie Gier Internetowych. W tym samym roku drużyna Demoscene Spirit z Poznaniaodniosła sukces w finałach światowych w Nowym Yorku, zajmując trzecie miejsce w kategorii Interoperacyjność.

W tym roku odbywa się już 11. edycja konkursu Imagine Cup skierowanego do studentów na całym świecie. Światowe Finały konkursu będą miały miejsce w Petersburgu w dniach 8-11 lipca 2013 r.

Dodaj komentarz