Jak dobrać odpowiedni akumulator do kosiarki lub traktorka?

Każdemu posiadaczowi ogrodu z pewnością zależy na tym, aby jego sprzęty jak najdłużej pozostały w idealnym stanie. Niestety wraz z nadejściem sezonu nie zawsze możemy być pewni, czy akumulator naszej kosiarki lub traktorka będzie tak samo wydajny jak w momencie zakupu. W jaki sposób wybrać odpowiedni sprzęt, aby nie wymieniać go z nadejściem każdego sezonu? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Jaki akumulator do kosiarki wybrać?

Przed dokonaniem jakiegokolwiek wyboru powinniśmy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim akumulator do traktorka lub kosiarki powinien być dokładnie dopasowany do ich parametrów. Nigdy nie powinniśmy decydować się na wybór urządzenia o pojemności mniejszej niż zalecana. 

Skąd wiedzieć, jaką pojemność wybrać? Wszelkie informacje na ten temat powinny znaleźć się w instrukcji obsługi kosiarki lub na starym akumulatorze, z którego korzystaliśmy do tej pory.

Akumulator żelowy                

Zastanawiając się nad wyborem nowego urządzenia, warto rozważyć wybór akumulatora żelowego. To rodzaj akumulatora kwasowo-ołowiowego wyposażonego w żelowy elektrolit, który powstaje w wyniku zmieszania kwasu siarkowego z krzemionką. W przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów posiada on o wiele większą odporność na wahania temperatur, uderzenia czy wibracje. Ponadto nie wymaga on stawiania go w pozycji poziomej ani uzupełniania elektrolitu.

Jak dbać o akumulator?

Aby akumulator do traktorka lub kosiarki posłużył nam dłużej niż jeden sezon, ważna jest jego odpowiednia konserwacja. W trakcie zimy akumulator może ulec zasiarczeniu za względu na zachodzące procesy chemiczne. Zasiarczenie może spowodować jego nieodwracalne uszkodzenie lub utratę parametrów, które znacznie utrudnią jego eksploatację.

Jeśli nie mamy czasu na regularne ładowanie akumulatora, w takiej sytuacji warto odłączyć go od instalacji. Takie działanie może zwiększyć żywotność naszego sprzętu nawet o 30%.

Więcej informacji na temat akumulatorów oraz ich pełną ofertę znajdziecie na stronie: https://ogrodexmilicz.pl/.