Kładzenie wykładziny – jak to robić?

Wielu z nas coraz chętniej stawia na miękki materiał podłogowy tak, aby zapewnić sobie jak największy komfort mieszkania. Wykładziny dywanowe są delikatne, sprężyste i świetnie ocieplają pomieszczenia. Stosując takie rozwiązanie w domu zauważymy, że zrobi się o wiele przytulniej i milej, co z pewnością wpłynie na poprawę samopoczucia. Dodatkowo ich montaż nie jest trudny, więc możemy go wykonać zupełnie samodzielnie. Jak należy go wykonać i na co zwracać szczególną uwagę?

Co trzeba wiedzieć o wykładzinach?

Ostatnio wiele osób coraz chętniej stawia w swoich domach na wykładziny. Wizja poruszania się po miękkim i komfortowym podłożu sprawia, że nie chcemy już kłaść zimnego parkietu lub płytek. To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie tylko chroni nasz przed zimnem, ale również doskonale tłumi dźwięki i amortyzuje kroki.

Niezwykle ważne jest również to, że wykładziny dywanowe są całkowicie bezpieczne, ponieważ ich powierzchnia nie jest śliska. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Dzieci podczas zabawy nie poślizgną się, a w razie upadku miękkość nawierzchni złagodzi jego skutki. Co ciekawe, materiał jest impregnowany antystatycznie, dlatego nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu.

Montaż wykładziny dywanowej

Zanim wybierzemy się po konkretną wykładzinę musimy dokładnie zmierzyć długość każdej ściany w pomieszczeniu, a także głębokość wszystkich wnęk lub otworów drzwiowych. Do wyliczonej powierzchni zawsze trzeba doliczyć zapas, ponieważ podczas wycinania z reguły jakaś część wykładziny pójdzie na straty.

Udając się do sklepu na miejscu możemy obejrzeć materiał, a sprzedawcy dotną go na potrzebny wymiar. Nie wolno zapomnieć również o zakupie niezbędnych produktów do montażu wykładziny, takich jak:

  • kleje,
  • taśmy samoprzylepne,
  • narzędzia i listwy przyścienne.

Jak wiadomo, wykładzinę możemy położyć na starych kafelkach, parkiecie czy innych nawierzchniach. Jednak nie wolno zapomnieć, że podłoże to musi być suche i równe, bo tylko wtedy cały montaż przebiegnie zgodnie z planem. Montaż może odbywać się za pomocą kleju a także taśmy, wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Więcej na stronie: https://centrumposadzek.com.pl/.