Młodzi programują… i mają szansę na nagrody

laptop-1146825_640

Ruszyły zgłoszenia do konkursu „Daj Się Poznać”, skierowanego do programistów z całej Polski. Jest o co walczyć – lista nagród, które czekają na uczestników przedstawia się naprawdę interesująco. Zgłosić może się każdy, zarówno zaawansowany, jak i początkujący. To świetna okazja do postawienia pierwszych kroków w społeczności programistycznej.

Innowacyjna formuła

Udział w konkursie polega na rozwijaniu dowolnego projektu open source oraz opisywaniu doświadczeń na blogu technicznym przez minimum 10 tygodni. Publiczne dzielenie się efektami swojej pracy to świetna lekcja dla każdego uczestnika. Podglądając wzajemne zmagania i otrzymując komentarze mogą tworzyć coraz lepszy kod i pisać ciekawsze teksty. Mają również możliwość poznania wielu inspirujących osób i wdrożenia się w społeczność programistów.

Konkurs pełen ekspertów

Organizatorem konkursu jest Maciej Aniserowicz – jeden z liderów polskich społeczności programistycznych, twórca podcasta programistycznego devtalk.pl, autor bloga devstyle.pl i prelegent na największych konferencjach oraz grupach pasjonackich w całym kraju. Diamentowym Sponsorem wydarzenia jest białostocka firma SoftwarerHut, która wspiera rozwój programistycznych talentów. – Branża IT wymaga specjalistycznych kompetencji. Poprzez wspieranie konkursu Daj Się Poznać chcemy pomóc uzdolnionym programistom i dodać im skrzydeł w rozwijaniu siebie jako profesjonalistów w sektorze informatycznym – tłumaczy Robert Strzelecki, prezes zarządu SoftwareHut. Drugim Diamentowym Sponsorem jest mBank, Partnerem Strategicznym inicjatywy – firma Microsoft, a patronem medialnym agencja informacyjna infoWire.

Ogromne możliwości

W 2010 roku odbyła się pierwsza edycja konkursu, w zmaganiach wzięło udział aż 79 uczestników. Wielu z nich, dzięki wydarzeniu, stało się liderami społeczności programistycznych, a projekty, które stworzyli na potrzeby konkursu są popularne do dziś. – Kolejna edycja jest świetną okazją na poszerzenie horyzontów i szansą na rozwój osobisty uczestników. Udział w konkursie może otworzyć drzwi do kariery i zaowocować innowacyjnymi rozwiązaniami programistycznymi – przekonuje Robert Strzelecki.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem http://dajsiepoznac.pl/zglos. Uczestnikiem może być każdy programista, zarówno ten na poziomie początkującym, jak i zaawansowanym. Zgłoszenia do „Daj się Poznać” w pierwotnym zamyśle miały trwać tylko do końca lutego 2016 r. Ze względu na dużą liczbę chętnych, termin ten zostanie przedłużony o 2 tygodnie. Konkurs oficjalnie rozpocznie się w marcu 2016 r. i trwać będzie do końca maja. Gala Finałowa planowana jest na 18 czerwca 2016 w siedzibie firmy Microsoft, która jest również Partnerem Strategicznym wydarzenia. Pulę nagród stanowią m.in. „legendarne” krzesło Aeron, konsola Microsoft Box One, telefon Lumia 640, klawiatura Das Keyboard oraz pakiety książek czy prenumerata magazynu Programista i wiele innych. Więcej informacji na stronie konkursu http://dajsiepoznac.pl.

Warto postawić na branżę IT

Szacuje się, że w Polsce do obsadzenia jest 50 tys. stanowisk w branży IT, a specjalistów ciągle brakuje. To właśnie takie ogólnopolskie inicjatywy jak „Daj Się Poznać” mają szansę na przyciągnięcie wszystkich sympatyków programowania i wyłonienie z nich specjalistów, którzy zasilą szeregi tej branży.

Ważne jest również wsparcie firm działających w tym obszarze. Firma SoftwareHut już od dawna angażuje się w takie wydarzenia. Pomagają m.in. w spotkaniach Białostockiej Grupy .NET oraz byli patronem konferencji IT „Programistok”.

Dodaj komentarz