Nadjeżdża Gran Turismo 6

GT logo6_blackSony Computer Entertainment Inc. ogłosiło, że Gran Turismo 6, najnowsza część bestsellerowej serii, ukaże się pod koniec 2013 roku. Informację tę podał legendarny twórca Gran TurismoKazunoriYamauchi podczas imprezy z okazji 15-lecia serii, która sprzedała się w łącznej liczbie 70 milionów egzemplarzy.
GT6 na system PlayStation 3 wniesie nowy poziom autentyzmu do „realistycznego symulatora jazdy”, wprowadzi szereg nowych torów i samochodów, a także udoskonalony interfejs. Napisany od podstaw kompaktowy silnik usprawni funkcjonalność gry oraz jej współpracę z pakietami dodatkowej zawartości. GT6 może się również pochwalić ulepszoną kompatybilnością z różnymi rodzajami urządzeń, takimi jak smartfony i tablety oraz nowymi funkcjami społecznościowymi.

Wszystkie samochody oraz tory znane z piątej odsłony Gran Turismo – która znalazła ponad 10 mln nabywców od momentu ukazania się gry w 2010 roku – znajdą się również w części szóstej. W dniu premiery w GT6 będzie dostępnych 1200 pojazdów, w tym nowe auta historyczne, szosowe oraz wyścigowe. Kolejne pojazdy będą systematycznie udostępniane poprzez sieć. Gracze będą mieli do dyspozycji kilka tysięcy aerodynamicznych części i niestandardowych opon, które pozwolą im bez żadnych ograniczeń dostosowywać wygląd swoich samochodów.

naprawa ciężarówek Częstochowa

Słynny brytyjski tor Silverstone jest jednym z siedmiu nowych miejsc, w których przyjdzie nam się ścigać wGran Turismo 6. W sumie dostępne będą 33 lokacje w 71 wersjach (w tym 19 nowych). Nowe tory będą regularnie udostępniane online. W ulepszonym kreatorze tras gracze będą mieli do dyspozycji kilkadziesiąt kilometrów kwadratowych urokliwych terenów, w tym spektakularną Andaluzję.

Małgorzata Socha polską Ellen Page

Premiera GT6 będzie również okazją do tego, by pochwalić się innowacyjnymi akcjami organizowanymi wraz z partnerami Sony. W okresie poprzedzającym wydanie gry firma Sony ogłosi szereg ekscytujących projektów, które zacierają granicę między rzeczywistością a światem cyfrowym. Jedną z ciekawszych inicjatyw jest ta organizowana od 2008 roku we współpracy z Nissanem GT Academy, której celem jest wyłonienie przyszłych kierowców wyścigowych spośród fanów gry. Podczas jubileuszowej imprezy ogłoszono, że GT Academy powróci w 2013 roku i będzie najbardziej spektakularną z dotychczasowych edycji. Kwalifikacje zostaną rozegrane w lipcu na specjalnej demonstracyjnej wersji GT6, udostępnionej dla uczestników GT Academy.

Branża e-commerce daje CI wycisk? Pomoże Ci programista PrestaShop, a Twoje problemy znikną

Zespół GT6 nawiązał współpracę m.in. z producentem opon Yokohama Rubber oraz spółką KW Automotive produkującą zawieszenia. Obie firmy są aktywne na rynku samochodów osobowych oraz wyścigowych, pełniący funkcję konsultantów technicznych podczas tworzenia nowego silnika fizycznego oraz modelu ruchu opon i pracy zawieszenia. Owocem tej współpracy będą jeszcze bardziej realistyczne doznania dla wszystkich fanów GT.

„To niesamowite, że od premiery pierwszej gry z serii Gran Turismo minęło 15 lat”, stwierdził
KazunoriYamauchi podczas jubileuszowej imprezy na torze Silverstone. „Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Gran Turismo 6 to następny krok w ewolucji mojego ukochanego projektu. Z wielką radością wydamy GT 6 na PlayStation 3, gdyż wiemy, że mamy rzeszę niezwykle oddanych fanów na tej platformie. Grę zaprojektowano jednak tak, by zapewnić jej dużą elastyczność i możliwość dodawania w przyszłości licznych rozszerzeń. Jestem niezwykle zadowolony z przebiegu prac nad grą i cieszą mnie nowe funkcje. Premiera gry będzie jednak jedynie początkiem drogi dla GT6. Gra będzie nieustannie rozwijana. W mojej głowie kiełkują już pomysły związane z Gran Turismo na następne 15 lat!”.

Podczas jubileuszowej imprezy na torze Silverstone udostępniono demo GT6 prezentujące słynny brytyjski tor. Goście mogli zapoznać się z grą w słynnych kulistych kokpitach Gran Turismo,
a następnie przejechać się po prawdziwym torze w samochodach dostarczonych przez firmy Audi, Ford, Jaguar, KTM, Mercedes, Nissan i Toyota.

Kolejne informacje na temat Gran Turismo 6 zostanę ujawnione na tegorocznych targach E3
i Gamescom.

Dodaj komentarz