Portal dla świadomych i roztropnych konsumentów

logo

Świadomość internautów-konsumentów rośnie. Przed każdym zakupem czy skorzystaniem z konkretnej usługi normalną kwestię stanowi wcześniejsza weryfikacja informacji na temat jakości, wykonania, wygody użytkowania itd. Ludzie chętnie szukają wiadomości, nowinek, a przede wszystkim poleceń i rekomendacji na temat interesującego ich produktu. Przy tym wszystkim jednak coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z „obiektywności” opinii umieszczanych w sieci. Z tego względu największym zaufaniem darzą rekomendacje pochodzące ze znanego źródła – od znajomych lub bliskich. Z uwagi na potrzeby i wymagania świadomych konsumentów powstał serwis JUST ask – połączenie portalu rekomendacji i social media.

JUSTask_infografika

W dzisiejszych czasach rekomendacja i polecenie to słowa-klucze najlepiej reklamujące produkt. Większość osób stawia pozytywne opinie na pierwszym miejscu, dopiero później zwracając uwagę na cenę czy markę. Spora liczba producentów wykorzystuje to jako podstawę nieetycznych działań m.in. opłacając ludzi do zamieszczania opinii w sieci. Portale takie jak JUST ask są odpowiedzią na niewiarygodne informacje, którymi jest przepełniony internet. Nie ma na nim opcji dodawania anonimowych treści lub stworzenia nicku – każdy użytkownik musi się posługiwać swoim realnym imieniem i nazwiskiem. Już sam ten fakt obliguje użytkowników serwisu do dodawania rzetelnych, a przede wszystkim szczerych opinii. Tym bardziej, że w razie jakichkolwiek wątpliwości można na poziomie serwisu skontaktować się z nadawcą konkretnej rekomendacji i dopytać o interesujące kwestie. Dzięki temu wszystkie treści na portalu są w stu procentach godne zaufania.

 

Serwis zapewnia prostsze i szybsze poszukiwanie konkretnego produktu. Dzięki funkcji Apel można poprosić znajomych i użytkowników serwisu o rekomendację czy poradę na jego temat lub porównanie z innych przedmiotem tego samego rodzaju. Apele można udostępniać na Facebooku, co dodatkowo zwiększa zasięg ich adresatów.

Funkcja Lista Życzeń eliminuje uciążliwy spam. Każdy użytkownik może ją uzupełniać o te produkty, które w danym momencie go interesują. Dzięki temu otrzymuje tylko wybrane oferty.

JUST ask to projekt zrealizowany dzięki pomocy ze środków Unii Europejskiej. Jego idea jest prosta – stworzyć miejsce w sieci, w którym można liczyć na rzetelne, a przede wszystkim prawdziwe opinie i rekomendacje. Z jednej strony serwis ma wspierać użytkowników szukających wiarygodnego źródła informacji, a z drugiej promować uczciwych producentów i produkty godne polecenia.

Przekonaj się o wszystkim sam odwiedzając http://justask.com.pl

Zrzut ekranu 5

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Dodaj komentarz