Profesjonalna prezentacja power point kluczem do udanego przetargu

code-944499_640Podczas spotkania z klientem czy nawet zarządem firmy często wymagane jest obrazowe przedstawienie nowego projektu, wyniku sprzedaży czy problemu, z którym mamy do czynienia. Od wielu lat popularnym narzędziem, za pomocą którego demonstruje się stworzoną prezentację, jest Power Point. Z pewnością w swoim życiu wykonaliśmy tyle prezentacji, że popadliśmy w rutynę. Profesjonalnie wykonany projekt w Power Poincie nie tylko zaskoczy naszych przełożonych, ale również klientów i partnerów biznesowych.

Dlaczego profesjonalna prezentacja jest tak ważna?

Przede wszystkim ci, którym będziemy pokazywać nasze prezentacje Power Point, będą wiedzieli, że znamy się na tym, co robimy. Dzięki właściwemu wyglądowi utwierdzą się w przekonaniu, że jesteśmy profesjonalistami, którzy stają na wysokości zadania. Musimy jednak pamiętać, że same slajdy to nie wszystko. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest poleganie tylko na nim. Tymczasem istotne jest przedstawienie treści, które znajdują się w prezentacji. Nie wystarczy jedynie przeczytanie tego, co wszyscy widzą. Profesjonalne podejście do zadania wymaga zagłębienia się w omawiane treści, a przede wszystkim rozwinięcia ich. Jeśli przedstawiamy schemat bądź wykres, naturalnym będzie poszerzyć to, co wyświetlamy, o nowe informacje.

Możemy ulepszyć swoją prezentację bądź powierzyć jej stworzenie od podstaw

Może się wydawać, że prezentacje wykonane w takim programie jak Power Point są już przeżytkiem. W końcu korzystamy z nich od kilkunastu lat. Tymczasem owszem, występują nudne demonstracje, ale brak zainteresowania nie wynika z programu, a jedynie z tego, w jaki sposób jest on wykorzystany. Dlatego stworzenie profesjonalnej prezentacji należy zostawić… profesjonalistom. Takimi osobami są pracownicy firmy Prezentika. Do przedsiębiorstwa można się zgłosić w każdym punkcie tworzenia projektu, nawet wtedy, kiedy jest on już niemal skończony. Jeśli zapomnieliśmy o ważnym zadaniu i nie mamy czasu na jego wykonanie, po przesłaniu jedynie tematu prezentacji firma stworzy dla nas jej scenorys, a po zaakceptowaniu go przystąpi do graficznego opracowania slajdów. Również w przypadku, kiedy posiadamy już szczegółowy plan prezentacji, Prezentika zajmie się opracowaniem poszczególnych slajdów, łącznie z grafikami, wykresami czy schematami. W sytuacji, w której skończyliśmy zadanie, ale jednak wiemy, że nie wszystko do końca ze sobą współgra, pracownicy firmy będą odpowiedzialni za modernizację prezentacji – postarają się, aby slajdy wyglądały profesjonalnie, a także zaproponują takie treści, które zwiększą atrakcyjność prezentacji.

Profesjonalna, spójna graficznie oraz dobrze przedstawiona prezentacja jest gwarancją tego, że osoby, do których kierujemy swoje wystąpienie, spojrzą na nas przychylnym wzrokiem, a co więcej, zgodzą się z naszymi argumentami. Jest to klucz nie tylko do udanego, wygranego przetargu, ale również dobrego spotkania czy pozyskania nowego klienta bądź inwestora. Power Point może być nudnym narzędziem, ale wykorzystany właściwie pokaże nam profesjonalne grafiki i materiały, na które jedyną reakcją słuchaczy będzie głośne wow.

Dodaj komentarz