Rusza trzecia odsłona konkursu Eduweb i Microsoft dla projektantów

Firma Microsoft wraz z portalem Eduweb.pl rozpoczynają trzecią odsłonę konkursu na projekt aplikacji  dla systemu Windows 8 „Odpicuj Aplikację”, równolegle trwa też konkurs „Telefon za Szablon”.

Dzięki zupełnie nowemu interfejsowi, Windows 8 daje  projektantom możliwość realizacji najbardziej kreatywnych pomysłów, wychodzących poza utarte schematy. Uczestnicy konkursu, którzy w najlepszy sposób wykorzystają ten potencjał mogą wygrać nagrodę pieniężną lub smartfon Nokia Lumia, a także mają szansę nawiązania komercyjnej współpracy z Microsoft.

W akcji firmy Microsoft i portalu Eduweb uczestnicy mogą podjąć się realizacji dwóch niezależnych zadań konkursowych:

Odpicuj Aplikację
W trzeciej odsłonie konkursu uczestnicy mają stworzyć własną koncepcję designu interfejsu aplikacji „Lista E”. Specyfikacja jest dostępna do pobrania na stronie: http://eduweb.pl/konkursy/odpicuj-aplikacje.html, a gotowy projekt należy zgłosić przez stronę: http://www.modernux.geekclub.pl/szablony. Twórca najlepszego projektu otrzyma 3 000 PLN, dodatkowo wybrani autorzy mają szansę otrzymać komercyjne zlecenia od Microsoft!

Telefon za Szablon
Konkurs polega na zaprojektowaniu szablonów aplikacji dla systemu Windows 8 – prace można zgłosić na stronie: http://www.modernux.geekclub.pl/szablony. Te, które spełnią wymogi organizatora w wybranej przez uczestnika kategorii zostaną umieszczone w Bazie Szablonów. Każdy uczestnik, który prześle 2 szablony będzie mieć szansę na zdobycie telefonu Nokia Lumia 800. Do wygrania jest jeszcze 88 smartfonów!

Głównym kryterium oceny prac konkursowych jest kreatywność: „Właśnie kreatywność i umiejętność świeżego spojrzenia będą szczególnie cenione w konkursie. Schematy są po to, żeby je łamać! W pierwszych dwóch odsłonach nagrodziliśmy już najlepszych twórców, teraz czas na kolejnych. Zachęcamy do udziału w jednym z dwóch równoległych konkursów – „Odpicuj Aplikację” oraz „Telefon za Szablon”. Najbardziej ambitni i kreatywni mogą wziąć udział w obydwu zadaniach” – powiedział Karol Wituszyński, Audience Lead w dziale DPE polskiego oddziału Microsoft.

Trzecia odsłona konkursu „Odpicuj Aplikację” trwa do 17 marca 2013 r., po czym zostanie ogłoszone kolejne, ostatnie już zadanie. Konkurs „Telefon za Szablon” trwa do 15 czerwca 2013 r. lub do wyczerpania zapasu nagród. Wszystkie gotowe projekty w obu konkursach należy przesyłać przez stronę http://www.modernux.pl/szablony. Muszą być one zgodne z interfejsem Windows 8, czyli Modern UI. Wystarczy pobrać narzędzie Windows Design Kit ze strony konkursu (http://eduweb.pl/konkursy/odpicuj-aplikacje.html) i zacząć projektować.

Na stronie konkursu znajduje się wiele materiałów i narzędzi opracowanych przez Microsoft, przydatnych w pracy nad projektami konkursowymi. Przygotowano m.in. kompletny poradnik dla grafików, zawierający zestaw instrukcji oraz materiały i możliwość konsultacji z ekspertami. Ponadto, na stronie Eduweb.pl zostały opublikowane szkolenia wideo, dostępne do pobrania za darmo, które mogą być przydatne dla rozpoczynających przygodę z projektowaniem na potrzeby konkursu:

1. Projektowanie w Photoshop dla Windows 8
2. Niezbędnik Designera Windows 8
3. Seria webcastów na temat projektowania aplikacji na Windows 8, które są zamieszczone na stronie channel9.

Równie przydatny może być indeks wskazówek dotyczących środowiska użytkownika w aplikacjach ze Sklepu Windows, który znajduje się na stronie msdn.microsoft.com. Designerzy mogą wymieniać się wiedzą i czerpać aktualne informacje z portalu społecznościowego im dedykowanego: www.modernux.geekclub.pl. Tam również można znaleźć galerię szablonów.

Dodaj komentarz