Szybkość wydruku i jej rola w pracy biurowej

Żadne biuro nie mogłoby funkcjonować bez drukarki. Jest ona ważniejsza od większości urządzeń w firmie. Przede wszystkim istotne są funkcjonalność i szybkość jej pracy. Decydując się na zakup takiego sprzętu do firmy, trzeba się kierować kilkoma zasadami. Niezwykle ważne są parametry, dostępność interfejsów oraz dodatkowe funkcje, które ułatwiają wykonywanie zadań. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaka drukarka spełni Twoje oczekiwania, czytaj dalej.

Szybkość wydruku – dlaczego jest tak istotna?

Szybkość wydruku w firmie jest decydująca. Przede wszystkim chodzi o efektywność i wydajność w pracy. Nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale również te mniejsze, muszą działać jak najsprawniej. Wolny wydruk to wolniej wykonywane obowiązki. Co za tym idzie – konsekwencją jest spadek wydajności, a ostatecznie nawet zysków firmy.

Wolny wydruk bywa szczególnie uciążliwy przy większej ilości dokumentów. Jeszcze gorzej, jeśli są potrzebne „na już”. Bardzo często ma to wpływ na pomyślność wykonywanego zadania, a czasami prowadzi do jego niepowodzenia.

Jak mówi specjalista z firmy ZiZaKo sp z o.o., wolniejsze drukarki mogą też częściej się zacinać lub ulegać innym awariom. W rezultacie biuro może zostać bez jedynej drukarki. Nawet, jeśli jest ich więcej, brak jednego urządzenia tego typu skutkuje przestojami w pracy. Ma to także wpływ na samopoczucie pracowników. Dlatego tak ważny jest dobór sprzętu jakości biurowej.

Jaką drukarkę wybrać, aby mieć gwarancję szybkiego wydruku?

Jeśli wybierasz drukarkę do biura, kieruj się jej parametrami. Im wyższe, tym lepiej. Przede wszystkim postaw na najszybszą prędkość druku w czerni i kolorze oraz dodatkowe udogodnienia.

Na rynku znajdują się dwie główne odmiany tego urządzenia, które znakomicie sprawdzają się w biurze.

  • Drukarka atramentowa – zasilana wkładami atramentowymi, nanosi druk za pomocą tuszu. Pracuje cicho i pobiera mało energii. Na samym początku atrament dostępny był tylko w trzech kolorach: żółtym, niebieskozielonym i purpurowym. Obecnie drukarka tego typu oferuje szereg możliwości, a tusz do niej dostępny jest w dwóch odmianach. Może być rozpuszczalnikowy lub pigmentowy. Ten pierwszy gwarantuje wydruk wysokiej jakości, drugi zaś jest odporniejszy na czynniki zewnętrzne. Drukarka atramentowa polecana jest jednak dla biur, które drukują mniej i rzadziej.
  • Drukarka laserowa – wykorzystuje światło lasera lub diody LED. To jedno z najlepszych rozwiązań do biura, gdyż urządzenie jest bardzo wydajne, a wydruk cechuje wysoka jakość. „Laserówka” pracuje cicho i rzadko ulega awariom. W dodatku może być wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak np. komunikacja przy użyciu USB lub możliwość drukowania z każdego komputera w firmie.

Drukarka atramentowa może być dobrym wyborem do biur, gdzie drukuje się okazjonalnie i w niedużych ilościach. Laserowa zaś to doskonałe rozwiązanie dla każdej firmy, gdyż jest praktycznie niezawodna.

Kupując urządzenie, wybierz przynajmniej takie, którego prędkość druku w czerni wynosi do 20 str./min. Drukarka powinna też zapewnić jakość co najmniej do 600 x 600 dpi i mieć dwa podajniki papieru.

Dodaj komentarz