Tani laptop dla gracza – czy to możliwe?

Każdy gracz komputerowy z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że kupno wydajnego laptopa do gier to wydatek od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nie każdego na to stać. Czy istnieje więc możliwość zakupu tańszego laptopa, który jednak będzie idealny do grania?

Jak szukać nowego, wydajnego laptopa?

Mając ograniczone środki, nie mamy szczególnie dużego wyboru, choć nie oznacza to, że w cenie 2 tys. złotych nie uda nam się znaleźć w miarę dobrego laptopa. Co prawda nie możemy wówczas liczyć na czterordzeniowy procesor, ale na jakąś wydajną, dwurdzeniową jednostkę już owszem. Szukajmy więc układów wysoko taktowanych, gdzie istnieje możliwość ich podkręcenia. Warto też rozejrzeć się za sprzętem wyposażonym w dedykowane układy graficzne lub w układy hybrydowe.

Za ponad 2 tys. złotych kupimy już laptopy o przekątnej 17 cali. Nie oznacza to jednak, że możemy wówczas liczyć na wydajne podzespoły. Lepiej więc zainwestować w nieco mniejszą przekątną ekranu, czyli 15 cali, za to z lepszymi parametrami technicznymi.

A może laptop używany?

Na wielu aukcjach internetowych czy w sklepach online znajdziemy też laptopy używane (http://www.servecom.pl/). Czy opłaca się je kupować? Jak wiadomo, ceny używanych laptopów spadają w dość szybkim czasie po ich premierze. Oznacza to, że 2 czy 3-letniego laptopa możemy kupić za rozsądną cenę, a jego wydajność wciąż będzie zadowalająca. Oczywiście taki sprzęt może wymagać „podrasowania” czy wymiany jakichś podzespołów. Jednak koszty, które poniesiemy za zakup i naprawę, wciąż będą niższe od kupna nowego sprzętu.

Warto też rozejrzeć się za laptopami poleasingowymi. Wówczas mamy większą pewność, że sprzęt będzie w dobrym stanie. Czasami za połowę ceny „nówki” uda nam się kupić wydajny sprzęt, w dobrym stanie wizualnym, z metalową obudową i matową matrycą. Firmy nigdy nie oszczędzają pieniędzy na zakup laptopów. Zwłaszcza, jeśli chodzi np. o przedsiębiorstwa związane z grafiką, architekturą czy fotografią. Być może i nam uda się kupić naprawdę dobrego laptopa z odpowiednimi dla graczy parametrami technicznymi.

Dodaj komentarz