Wykorzystanie technologii 3D we współczesnej optyce

Handsome young man and his little cute daughter are checking the eye vision in modern ophthalmology clinic. Dad and daughter with doctor ophthalmologist.

Współczesna optyka opiera się na zastosowaniu zaawansowanych pod względem technologicznym, nowoczesnych i zarazem wyjątkowo precyzyjnych urządzeń optycznych. Dzięki nim proces produkcji i dopasowywania soczewek okularowych do oprawy jest znacznie uproszczony i może przebiegać w krótszym czasie. W jaki sposób wykorzystywana jest technologia 3D we współczesnej optyce?

Technologia 3D w branży optycznej

Urządzenia pracujące w systemie 3D znajdują zastosowanie nie tylko zakładach przemysłowych, ale także są powszechnie wykorzystywane w branży medycznej, m.in. stanowią niezbędne wyposażenie zakładów optycznych. Dzięki ich wyjątkowym „zdolnościom” możliwe jest precyzyjne odwzorowanie kształtu oprawy okularowej oraz dopasowanie do niej soczewek okularowych.

– Powszechne zastosowanie we współczesnej optyce znalazły skanery optyczne, korzystające z technologii 3D. Urządzenia te cechuje intuicyjna obsługa, a także szereg przydatnych funkcji dodatkowych, dzięki którym proces produkcji okularów oraz kontrola ich jakości stają się wyjątkowo proste – wyjaśnia specjalista z firmy Poland Optical.

Nowoczesny sprzęt optyczny – skanery pracujące w systemie 3D

Proces produkcji okularów korekcyjnych jest niezwykle skomplikowany ze względu na to, że każdy z ich użytkowników wymaga indywidualnie dopasowanych do wady wzroku soczewek okularowych. Co więcej, gotową soczewkę trzeba precyzyjnie dopasować do wybranych opraw okularowych, więc i na tym etapie zachodzi konieczność zastosowania nowoczesnego sprzętu optycznego. Jednym z niezbędnych w zakładzie optycznym sprzętów są skaner optyczny, który dzięki technologii 3D gwarantuje precyzyjne skanowanie oprawy okularowej, czyli odwzorowanie jej kształtu w trzech wymiarach. Nowoczesne okulary wymagają korzystania z wysokiej jakości sprzętu optycznego. Zmieniające się potrzeby noszących je osób spowodowały, że zakłady optyczne musiały dopasować się do najnowszych standardów, które pozwalają na stworzenie soczewki okularowej nie tylko najwyższej jakości, ale także „uszytej” na miarę każdego z klientów.

Dlaczego proces skanowania ma ogromny wpływ na jakość oraz komfort widzenia i zdrowie wzorku użytkowników okularów?

Po pierwsze precyzyjne skanowanie z wykorzystaniem technologii 3D to sposób na szybkie i właściwe dopasowanie szkieł okularowych już po dokonaniu pierwszego skanowania. Dzięki temu produkcja okularów przebiega znacznie szybciej, więc ich użytkownik nie musi przez długi czas oczekiwać na ich odbiór. Drugą i niezwykle ważną zaletą korzystania z nowoczesnego skanera jest jego wpływ na jakość pracy optyka. Dzięki precyzyjnemu dopasowaniu szkieł okularowych do ich oprawy zwiększa się komfort widzenia noszących okulary osób oraz możliwe jest uniknięcie jakichkolwiek błędów, które mogłyby pogłębić wadę wzroku lub sprawić, że korzystanie z okularów sprawiałoby dyskomfort.

Dodaj komentarz