Jakie są kryteria podziału betonu?

Materiałem, który można zastosować praktycznie wszędzie i bez żadnych ograniczeń jest beton. Bardzo ważne, o czym trzeba wiedzieć to to, że nie użyjemy tego samego materiału do różnych prac budowlanych, ponieważ skład oraz parametry różnią się w zależności od zastosowania. Rynek oferuje nam wiele możliwości i technologii, na które możemy się zdecydować, ale tylko doświadczony producent pomoże nam wybrać odpowiedni rodzaj mieszanki, potrzebny do wykonania zamierzonego projektu.

Beton – co to za materiał?

Beton już od bardzo dawna jest stosowany do wykonywania różnorodnych prac budowlanych. Na jego rodzaj i jakość wpływają składniki wykorzystywane do przygotowania mieszanki, a także ich wzajemne proporcje. Co warto wiedzieć o tym materiale?

Przede wszystkim to, że powstaje poprzez połączenie cementu z wodą oraz kruszywem, a także ewentualnymi dodatkami. Woda pozwala na uzyskanie pożądanej konsystencji wyrobu, a wypełniacze nadają mu odpowiednie właściwości. Jak widać beton Częstochowa składa się z prostych składników, jednak muszą być one odpowiednio połączone, jeśli chodzi o proporcje.

Kryteria podziału betonu

Beton swoją popularność zawdzięcza ogromnej wytrzymałości i solidności. Jest on nie tylko odporny na ściskanie, ale również na mróz. Dzięki drobnym modyfikacjom składu mieszanki możemy uzyskać materiał o szczególnych właściwościach, takich jak ciepłochronność. Ten o strukturze mniej porowatej natomiast będzie bardziej rozciągliwy.

W zależności, co chcemy uzyskać i stworzyć zawsze trzeba odpowiednio dopasować rodzaj betonu. Przed wyborem warto poznać jego kryteria podziału. Beton najczęściej dzielimy:

  • ze względu na gęstość – beton lekki, średni i ciężki,
  • ze względu na zasadniczą funkcję – beton konstrukcyjny, żaroodporny, wodoszczelny, odporny na ścieranie, osłonowy,
  • ze względu na składnik kruszywa – beton żwirowy, keramzytowy,
  • ze względu na składnik spoiwowy – beton cementowy, żywiczny, asfaltowy,
  • ze względu na miejsce produkowania mieszanki betonowej – beton towarowy.

Więcej na stronie: http://wlodar.pl.