Urządzenia do prac ogrodniczych

Wiele prac ogrodniczych wykonujemy dużo sprawniej, wykorzystując do tego profesjonalne urządzenia i narzędzia. Bywają to jednak prace, które wykonujemy na tyle rzadko, że szkoda nam wydawać pieniędzy na sprzęt, który przez większość roku leżałby w przydomowej altanie, garażu, czy na innym ogrodowym zapleczu. Jest do tego alternatywa – wynajem urządzeń do prac ogrodniczych, który wcale nie musi być dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Po jakie urządzenia do prac ogrodniczych z wypożyczalni warto od czasu do czasu sięgnąć? – Zróbmy mały przegląd!

Dmuchawa do liści i odkurzacz do oczka wodnego

Wśród urządzeń do prac ogrodniczych w ofertach fachowych wypożyczalni sprzętu znajdziemy bez problemu dmuchawy do liści oraz odkurzacze do oczek wodnych. Profesjonalna dmuchawa do liści pomoże nam uporać się z nimi w sezonie, gdy większość opada z drzew na nasze ogrodowe trawniki i alejki. Dzięki dmuchawie szybko zgarniemy liście, także z miejsc, do których grabiami trudno byłoby nam dotrzeć. Dmuchawa do liści pozwoli nam zgromadzić je w jednym miejscu, by później bez trudu je zebrać i usunąć. Odkurzacz do oczka wodnego z kolei pozwoli nam usunąć nam z dna ogrodowego zbiornika szlam, nitkowate glony i inne zanieczyszczenia, które nagromadziły się w czasie sezonu.

Kosiarka, wykaszarka, nożyce do żywopłotu i piła

wypożyczalni z urządzeniami do prac ogrodniczych znajdziemy również urządzenia, które pomogą nam w skoszeniu trawy i innych roślin, przycięciu żywopłotu i gałęzi. Jak mówi nam przedstawiciel wypożyczalni sprzętu Ramirent, najczęściej sięgamy po spalinowe kosiarki i wykaszarki. Te pierwsze sprawdzają się na większych trawnikach o równym terenie. Kosiarki spalinowe są wygodne w użytkowaniu, ponieważ pracując z nimi, nie wleczemy za sobą kabla, który może się plątać między nogami, czy zaczepiać o wystające rośliny, elementy ogrodzeń itd. To samo dotyczy pracy z wykaszarkami spalinowymi, które wykorzystujemy przy pracach na terenach nierównych lub trudno dostępnych. Kolejne urządzenie, po które warto sięgnąć w sezonie, to nożyce do żywopłotu – łatwo przytniemy nimi różnego rodzaju rośliny wykorzystywane jako żywopłot. W wypożyczalni urządzeń do prac ogrodniczych znajdziemy także piły do przycinania gałęzi i pni. Z pościnanymi elementami drzew i krzewów może nam dalej pomóc rozdrabniacz spalinowy do gałęzi.

Inne urządzenia, które przydają nam się do prac ogrodowych od czasu do czasu to na przykład glebogryzarka lub wertykulator (napowietrzacz), walec do trawników do aeracji czy uniwersalny siewnik.

Dodaj komentarz