Drukarka zepsuta po gwarancji. Jak ją naprawić?

227

Najczęściej drukarki psują się wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy. Często sprawiają problemy po długim okresie nieużywania, ale również wtedy, gdy są regularnie eksploatowane. Co więcej, awarie najczęściej pojawiają się wtedy, gdy gwarancja już minęła i trzeba będzie zapłacić za naprawę we własnym zakresie.

Podajnik papieru, głowice w tuszach i tonerach, napędy – w drukarce popsuć może się naprawdę mnóstwo elementów. Nierzadko za problemy odpowiedzialne jest także oprogramowanie. Czasami problem można rozwiązać samodzielnie, bez konieczności korzystania ze wsparcia serwisu, innym razem potrzebna jest pomoc ekspertów, którzy będą mogli zdiagnozować sprzęt i przeprowadzić precyzyjną naprawę.

Wyszukaj rozwiązanie problemu on-line

Wtedy, gdy drukarka wyświetla błąd lub po prostu nie chce działać, warto sprawdzić, czy można naprawić ją samodzielnie, ponieważ czasami usterka jest niewielka i nie wymaga interwencji specjalisty. W celu najlepiej skorzystać z internetu i wpisać do wyszukiwarki model swojej drukarki oraz opisać w kilku słowach usterkę. Odpowiedzi można znaleźć na różnych forach internetowych, a także nierzadko na stronach producentów sprzętu lub na stronach z filmami, jak YouTube, gdzie zaprezentowane mogą być także sposoby naprawy krok po kroku, aby każdy mógł rozwiązać usterkę w niedziałającym prawidłowo sprzęcie.

Najłatwiej rozwiązać można problemy związane z oprogramowaniem, na przykład poprzez zainstalowanie jego nowszej wersji, ale wtedy, gdy usterka dotyczy uszkodzonych elementów wymagających wymiany, konieczne będzie skontaktowanie się ze specjalistami w tym właśnie zakresie. Oczywiście, można również zakupić poszczególne elementy samodzielnie, ale taka naprawa nie jest rozwiązaniem dla każdego.

Wybierz dobry serwis drukarek

Jeżeli problemu z drukarką nie można rozwiązać na własną rękę, w takiej sytuacji warto zdecydować się na przekazanie jej do serwisu. Tam może być ona dokładnie sprawdzona i naprawiona. Warto jednak wybrać dobry serwis, w którym będzie można otrzymać profesjonalną i kompleksową pomoc. Najlepiej skorzystać z serwisu będącego partnerem marki, ponieważ wtedy można mieć pewność, że znajdzie się w dobrych rękach.

Adresy serwisów drukarek można znaleźć obecnie także przez internet. Co więcej, nie trzeba wcale dostarczać ich do serwisów osobiście, ponieważ wiele z nich korzysta z usług kurierskich. W ten sposób kurier będzie mógł przyjechać po sprzęt i dostarczyć go do serwisu, a potem naprawiona już drukarka będzie mogła być doręczona pod wyznaczony adres z powrotem.

Przy poszukiwaniu odpowiedniego serwisu warto patrzeć nie tylko na koszty związane z jego obsługą, ale również na jakość oferowanej obsługi, ponieważ może okazać się, że bardziej skomplikowany problem sprzętowy nie będzie rozwiązany w pełni lub nawet może okazać się, że drukarka wróci do użytkownika z dodatkowymi wadami. W internecie można również znaleźć opinie na temat różnych serwisów – wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę firmy, aby dowiedzieć się, jakie ma ona opinie.

Czy drukarkę zawsze warto naprawiać?

Warto również pamiętać o tym, że drukarka nie zawsze jest opłacalna w naprawie – dotyczy to przede wszystkim starszych modeli, które nie dość, że mają już niską wartość samą w sobie. Wobec tego ich naprawa może być porównywalna kosztowo z zakupem nowego, znacznie lepszego modelu.

Najczęściej zanim nastąpi naprawa drukarek, firma serwisująca przesyła klientom informacje dotyczące kosztów tego rodzaju usługi, dlatego też wtedy można podjąć decyzję, czy naprawa będzie opłacalna, czy też lepiej zdecydować się po prostu na wymianę sprzętu na nowy. Warto jednak pamiętać o tym, że wtedy, gdy naprawa nie zostanie zlecona po wcześniejszej diagnozie, serwis może zażyczyć sobie dodatkowej zapłaty, dlatego warto sprawdzić koszty.

Jeżeli szukasz specjalistów w zakresie naprawy drukarek w Warszawie, wybierz firmę Fix&Print, która od lat zajmuje się świadczeniem usług w tej branży i współpracuje z wieloma uznanymi markami.

Dodaj komentarz