Kamery samochodowe w codziennym użytkowaniu

orllo-sx360g

W ostatnim czasie mamy do czynienia ze znacznym wzrostem ruchu na drogach. Z tego powodu częste są różnego rodzaju wypadki czy drobne stłuczki. Wielu kierowców spotkało się z problemem, kiedy trudno jest dociec swoich praw w momencie bycia poszkodowanym w kolizji. Na szczęście jest rozwiązanie tego problemu – kamery samochodowe.

Zalety kamer samochodowych

Zakup kamery do auta planuje się z wielu powodów. Często jest to potrzeba bycia pewnym, że w sytuacji kolizji wszystko zostanie nagrane, dzięki czemu nie będzie problemu z wykazaniem, kto zawinił. Oprócz tego kamery często przydają się też na parkingach by określić, kto porysował lub uszkodził pojazd, kiedy nas nie było w pobliżu. Co więcej, kamera pozwala wychwycić wiele nieprzewidzianych sytuacji na drodze i zarejestrować zachowanie kierowców. Może być to pomocne w odnalezieniu piratów drogowych, co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Jak wybrać dobrą kamerę?

Jak wiadomo, dostępne sprzęty są różnej jakości. Aby produkt spełniał oczekiwania, najlepiej wybrać kamerę specjalnie przeznaczoną do nagrywania w trasie, tak by zarejestrowane sytuacje były dobrze widoczne. Z tego powodu sprzęt powinien nagrywać w wysokiej jakości i, jeśli planujemy używać go w Polsce, działać dobrze niezależnie od warunków atmosferycznych. Oprócz tego ważne jest też, by kamera działała automatycznie w kryzysowych sytuacjach, trwale je zapisując. Dobry produkt powinien też posiadać opcję wykrywania ruchu. Jest ona szczególnie przydatna na parkingach publicznych, gdzie pojazd może zostać zarysowany lub w inny sposób uszkodzony.

Dobry produkt na lata

Nowością dla wymagających klientów jest kamera Orllo sx-360g. Spełnia ona wszystkie standardy, umożliwia zapis w wysokiej jakości nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Pozwala wykonywać zdjęcia i filmy, nagrywa z dźwiękiem. Ponadto posiada G-SENSOR, który tworzy trwały zapis nagrania podczas kolizji. Co więcej, posiada funkcję wykrywania ruchu, dzięki czemu nadaje się do stosowania na parkingach. Dużym atutem modelu jest wbudowany GPS, pozwalający na określenie aktualnego położenia, zapis przebytych tras i średniej prędkości poruszania się samochodu.

Dodaj komentarz