Jaki komputer najlepiej sprawdzi się w firmie?

cup-of-coffee-laptop-office-macbook-89786Elektronika ostatnimi czasy zdominowała praktycznie wszystkie gałęzie biznesu. Kupując komputery użytku codziennego często zawracamy uwagę na zupełnie inne parametry niż w stosunku do komputerów firmowych. Dzieje się tak dlatego, iż w pracy przydatne nam są zupełnie inne parametry komputera niż gdy wykorzystujemy go w innych celach.  Oczywiście zależy to również od rodzaju pracy i innych tego typu wyznaczników. Wybierając komputer do firmy warto zwrócić uwagę na niektóre ważne parametry. Proponujemy również rozeznać się w pojawiających się na rynku modelach biznesowych komputerów.

 

Czy lepiej kupić laptop, czy komputer stacjonarny?

Większość przedsiębiorców decyduje się na zakup komputerów przenośnych, przede wszystkim ze względu na ich wygodę i funkcjonalność. Wpływ na to mają również ceny laptopów, które często są niższe niż ceny komputerów tradycyjnych. Kiedy jednak warto pomyśleć o komputerach stacjonarnych? Przede wszystkim w przypadkach, w których do pracy wymagany jest nam sprzęt o większej mocy. Do obsługi wielu różnych skomplikowanych programów, czy wysokiej jakości grafiki często laptop nie wystarczy. Gdy wiemy już czy potrzebujemy komputera stacjonarnego czy przenośnego do naszej pracy rozejrzyjmy się za odpowiednim modelem.

Jaki laptop wybrać i jakie parametry?

Jeśli zdecydujemy się więc na kupno do firmy komputera przenośnego, zastanówmy się jakich parametrów potrzebujemy. Najczęściej wybierane są modele o 14, lub 15,6 calowym ekranie w zależności od indywidualnych potrzeb kupującego. Jeżeli nie będziemy używać laptopa do bardziej złożonych czynności, lub zależy nam wyłącznie na komputerze do prac biurowych, nie potrzebujemy mocnego procesora. Jednak warto zwrócić uwagę jaką pamięć RAM ma komputer, aby móc z niego swobodnie i sprawnie korzystać. Im większa tym komputer będzie szybszy. Komputery biznesowe http://www.servecom.pl/ zazwyczaj mają dobre parametry w tym zakresie, bo stworzone są typowo do pracy. Warto też zwrócić uwagę ile portów USB jest w komputerze, istotne jest to szczególnie gdy musimy podłączyć wiele urządzeń jednocześnie.

Dodaj komentarz